If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Крушките са Н1, и на късите и на дългите. Покривяваш си ръцете да махнеш скобите, държащи пластмасовите капаци, които са отзад на фара (ако имаш) и след дова още малко си ги изкривяваш, за да смениш съответната крушка
За да ти е малко по-лесна операцията можеш да свалиш въздуховода (да не ти пречи допълнително за левия фар) и казанчето за хидравликата (само развиваш болта, който го държи за маската и го избутваш, за спечелване на место, при борбата с фара отдясно).
Едит 1:
За крушките си прав ама манипулацията си зависи от модела на моторетката
Да така е наистина. На 16V не съм сменявал.
Едит 2: На TD също не съм
75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
Мненията са като задниците - всеки си има!
За да ти е малко по-лесна операцията можеш да свалиш въздуховода (да не ти пречи допълнително за левия фар)
А за десният няма много разглобяване . Няма да се плашиш - сваля се само кутията с релетата на клинтика, съда с течността з хидравликата и накрая алармата . Всичко изброено се премества за да имаш достъп до заветният капак на фара. И се демонтират с различни инструменти / кръстат отверка , шестограм 6 ца доколкото си спомням.
Ако е тъмно забрави за смяна.
Като смениш крушката тръгваш по обратният път Успехи
Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S. Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)
хидравликата няма нужда да се сваля
а защо алармата ти е там мое да питаш някой гений дето я е слагал на кучето в гъза
Ако я няма алармата действително няма нужда да се сваля съда за хидравликата. Но като осовбодиш винтовете на алармата няма никакъв ход зщото опира в съдчето за хидравликата. Като се освободи и то пак няма ход докато не махнеш кутията с релетата за климатика.
Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S. Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)
Comment